Tommi Orchards by PVII

co się dzieje?

idealny początek

...projektu Erasmus+. Liderzy projektu usiedli sobie pewnego dnia aby omówić plan dopiero co zatwierdzonego projektu europejskiego i wpadli na pomysł uczczenia święta edukacji inaczej. Idea była prosta, zrobić coś innego, zabawnego, zaskakującego... No i myślimy, że się udało. Spora grupa nauczycieli zebrała się w wolnym czasie i nagrała materiał, który możecie podziwiać. My jesteśmy z niego bardzo dumni :-)

Teledysk zaprezentowano 13 października 2016 w holu głównym Mickiewicza i atmosfera była powalająca.


podsumowanie pierwszego roku

 

...projektu Erasmus+ "Szkolne Centrum Medialne - Oswajanie Czwartej Władzy". W materiale video zebraliśmy najważnijsze wydarzenia, które uczestnicy projektu tworzyli lub w których uczestniczyli.

Wspaniale się zagadnienia projektu wpisują w potrzeby naszej szkoły, pięknie się zaangażowali nauczyciele i uczniowie... cóż oby tak dalej i abyśmy na koniec kolejnego roku mogli uczcić sukces projektu. Mamy też nadzieję, że efekty naszych działań będą długo jeszcze procentować i przynosić radość z uczenia się w nowoczesnej szkole. :-)


pierwsza audycja FaMy

 

Dzień Papieski

Uczennice Basia Krosny i Sonia Magner, przy współpracy z księdzem katechetą Marcinem Maszczykiem, przygotowały krótką audycję mającą uczcić obchody Dnia Papieskiego w naszej szkole.
W kilkuminutowym nagraniu udało się zawrzeć najważniejsze informacje, a prawdy historyczne zostały poprzedzone fragmentem hymnu Światowych Dni Młodzierzy.
Dziewczynom zależało na ukazaniu uczniom naszej szkoły jak wielką miłością św. Jan Paweł II darzył młodizeż i jak wielkie nadzieje w niej pokładał. W celu przypieczętowania przekazu, zakończyły audycję krótkim orędziem papieża skierowanym do młodych.
Cieszymy się, że nasi uczniowie są chętni do pomocy w organizacji obchodów rozmaitych uroczystości i mamy nadzieję, że Basia i Sonia poprzez swoją audycję zachęca pozostałych uczniów do czynnego korzystania z Centrum Medialnego

 

Valencia Oranges

in the news

----------------------------------

Mikołajkowe gry...

6 grudnia odbyło się otwarcie Klubu Gier Planszowych "Grajfka"
czytaj więcej>>>

----------------------------------

centrum medialne...

... to miejsce gdzie nowoczesność oraz innowacyjność w metodach i formach pracy z uczniem nabiera innego wymiaru, tego realnego, który realizuje się poprzez różnorodne formy zdobywania i prezentacji wiedzy.

Nowoczesne media stają się tutaj środkiem do rozwoju warsztatu pracy, osobowości i kompetencji zarówno nauczycieli jak i uczniów.

Tak przynajmniej widzimy to w teorii, a jak wyglądać to będzie w praktyce przekonacie się sami...

partnerstwo...

W ramach obecnego projektu współpracujemy ze szkołami z Rumunii, Czech, Turcji i Włoch.

idea...

Projekty realizowane w ramach akcji 2 „Partnerstwa strategiczne” polegają na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych, władz oświatowych i innych organizacji zajmujących się edukacją szkolną. Celem działań powinno byćwprowadzenie długofalowych zmian, innowacji i dobrych praktyk wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne do zapewnienia wysokiej jakości kształcenia. W szczególności chodzi o zwiększanie osiągnięć młodych ludzi (szczególnie tych zagrożonych przedwczesnym opuszczeniem szkoły lub z niskim poziomem umiejętności podstawowych), a także o podnoszenie jakości wczesnej edukacji i opieki oraz rozwijanie i wzmacnianie kompetencji zawodowych nauczycieli.