Bailey and Potter, CPA
erasmusplus
 

zapraszamy na

DZIEŃ OTWARTY

25 maj 10.00 - 16.00

 

Dlaczego MICKIEWICZ?


M

jak MATURA, do której będziesz miał okazję się tu dobrze przygotować. Od lat mamy niemal 100% zdawalność. Uczciwie jednak uprzedzamy, że w Mickiewiczu uczyć się trzeba, [przynajmniej trochę].  Dzięki systemowi punktowemu ocenianie jest bardziej sprawiedliwe i daje pełną kontrolę, dzięki czemu nie czeka Cię niemiła niespodzianka na koniec roku szkolnego. Jeśli myślisz o studiach wyższych, I LO to najlepszy wybór. Nie bez powodu jesteśmy szkołą numer jeden.

I

jak INNOWACYJNOŚĆ. W Mickiewiczu staramy się korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie nowa technologia. Prawie wszystkie sale są wyposażone w rzutniki lub tablice multimedialne, korzystamy z programu documaster. W maju otwieramy Centrum Medialne, w ramach którego działa już nowy radiowęzeł, a będzie jeszcze telewizja, studio filmowe i wiele nowych projektów.

C

jak CIEKAWOŚĆ, którą będziesz miał okazję tu rozbudzić, angażując się w wiele inicjatyw podejmowanych w szkole, gdzie działają rozmaite kluby, koła zainteresowań, grupy teatralne, zespoły, galeria sztuki „Na piętrze”. A także biorąc udział w konkursach i olimpiadach.

K

jak KRYTYCYZM. Zwłaszcza autokrytycyzm. Znamy swoje zalety, ale widzimy również wady, z którymi staramy się walczyć. Nie chcemy być szkołą idealną, wystarczy, że będziemy dobrą. Jeśli sądzisz, że jesteś chodzącym ideałem, możesz czuć się odrobinę rozczarowany.

I

jak INSPIRACJA. Lubimy inspirować i nieustannie szukamy inspiracji. Liczymy również na Ciebie, że dzięki Twej pomysłowości i chęci do działania wniesiesz do naszej szkolnej rzeczywistości nową jakość.

E

jak EUROPEJSKOŚĆ. Wartości istotne dla naszej cywilizacji krzewimy dzięki nauczaniu języków obcych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i łaciny. Od lat bierzemy udział w projektach unijnych. Aktualnie współpracujemy z Włochami, Czechami, Rumunią i Turcją w ramach programu Erasmus+ i bierzemy udział w wymianie międzynarodowej.

W

jak WSZECHSTRONNOŚĆ. Dzięki nauce w jednej z czterech klas: teatralno-filmowej, dziennikarsko-językowej, politechnicznej i medycznej wrota uniwersytetu, politechniki, akademii medycznej, teatralnej czy ASP staną przed Tobą otworem. „W” to również współpraca z wieloma ośrodkami akademickimi, patronat Politechniki, wiele wykładów i warsztatów w WST, SWPS, UŚ.

I

jak INDYWIDUALIZACJA. Na wielu lekcjach pracujemy metodą projektu, która pozwala na swobodę w wyborze tematu i doborze materiału. Niektórzy uczniowie są objęci tutoringiem i pod opieką wybranych nauczycieli pogłębiają swoje zainteresowania, przygotowują się do konkursów i olimpiad. Wielu korzysta również z indywidualnego toku nauczania.

Cz

jak CZŁOWIEK. W Mickiewiczu widzimy w naszych uczniach ludzi, a i oni często odwdzięczają się nam, dostrzegając, że nauczyciel też człowiek. Dzięki temu w szkole panuje dobra atmosfera. Bardzo cenimy tu wszelkie działania charytatywne i pracę w ramach wolontariatu. Staramy się przygotować nie tylko do matury, ale i do dorosłego życia. Nie mamy ambicji bycia kuźnią geniuszy, wolelibyśmy kształtować myślących samodzielnie, niezależnych, młodych ludzi.

 

Masz uwagi co do funkcjonowania strony, napisz do mnie:
mirekzimala@gmail.com

Dane...

Dyrektor
mgr Leszek Dytkowski

Wicedyrektor
mgr Urszula Grzyśka

41-700 Ruda Śląska
ul. Adama Mickiewicza 15
tel/fax (032) 2 481 601

mickiewiczruda@op.pl

FUNDUSZ RADY RODZICÓW
nr konta:

64 1050 1331 1000 0022 6857 4643

Nip.  641-22-83-571

Regon: 277 492 304

ZAPRASZAMY

Samorząd Uczniowski...

 

PROTOKÓŁ ZEBRANIA SAMORZĄDU SZKOLNEGO I TRÓJEK KLASOWYCH


27.11.2015r.
Przewodnicząca: Hanna Psik
Zastępca: Laura Dudzik
Skarbnik: Wiktoria Pawlik 
Gimnazjum
Przew. Mirela Wojsz
z-ca – Wiktoria Przyklenk

Nie było klas:

- 2GC
- 2GB
- 1C

Temat spotkania:

  • Przedstawienie nowego samorządu szkolnego.
  • Poruszenie tematu „Szlachetnej Paczki”, opis projektu.
  • Omówienie dnia z grami planszowymi.
  • Wybranie osoby odpowiedzialnej za plakaty na imprezę (Laura Dudzik).
  • Rozmowa o organizacji TKU.
  • Pomysł wspólnej Wigilii klas trzecich liceum.